O klubu

Parta přátel a příznivců tohoto koníčku se vždy někde sešla si zalétat. Místa konání byla různá a ne vždy to probíhalo hladce a ne vždy se našlo vhodné místo. Proto jsme se rozhodli s tím něco udělat. První myšlenka směřovala jasně. Jdeme vybudovat letiště, kde budeme moci nerušeně a bez potíží létat. A to nejen my, ale i ostatní, kteří jsou tímto koníčkem zasaženi. A aby to mělo nějaký řád, zvažovali jsme založení klubu, sdružení, nebo nějaké podobné formy. Nakonec jsme se rozhodli založit klub vedený pod republikovým Svazem modelářů a tak náš klub oficiálně vznikl 05.06.2012.

Následně jsme začali vyjednávat o možnostech pronájmu ploch pro provozování tohoto sportu a na přelomu 2012/2013 se nám podařila vyjednat plocha, kterou aktuálně využíváme. Tato plocha je určena a přístupna výhradně pouze členům klubu, a záměrně zatím nepoukazujeme kde se nachází, jelikož vzhledem k povaze prostoru se musí striktně dodržovat pravidla pro létání. Prostor je v Praze – Libuši, v blízkosti ČHMÚ, a v případě zájmu o létání a o případné využívání plochy se na nás můžete obrátit a domluvit se na podmínkách.

Vyjednávání s Pozemkovým fondem ČR bylo v roce 2012 a 2013 neúspěšné, a nepovedlo se nám zajistit žádnou plochu pro modeláře. V roce 2014 se nám podařila zajistit plocha, v Praze – Cholupicích. Aktuálně pracujeme na vybudování letiště pro modeláře, kde bude možné létat jak s modely elektro, tak i s modely se spalovacími motory.